Noc v hobiťom domčeku

Pred niekoľkými rokmi jeden náš kamarát postavil hlboko v lesoch pod Tatrami hobití domček a my sme mali to šťastie užiť si jeho komornú atmosféru, uniknúť od zhonu každodenného života a znovu sa spojiť s prírodou.

"

Je to nebezpečný podnik, Frodo, vyjsť von z dverí.

Vykročíš na cestu a ak nestojíš pevne na nohách, nevieš, kam až ťa môže strhnúť.

J.R.R. Tolkien

Hobití domček, schovaný pred zrakmi zvedavých okoloidúcich či turistov, kam zablúdi len divá zver alebo stratený hubár, je obklopený hustým lesom plným papradí, zvlnenými kopcami a s neďalekým panoramatickým výhľadom na Vysoké Tatry, kde máte pocit, že presne tam sídli Boh. Tento pokojný únik zo sveta bol postavený niekoľko kilometrov od mesta či ciest a nám trvalo zopár hodín chôdze, kým sme sa k nemu dostali. Hore kopcom, dolu do doliny, popri rybníku a opäť hore do lesov sme si pripadali presne ako Frodo a Sam na ceste do Mordoru. Našťastie som z predošlých návštev cestu dobre poznala, lebo navigovať sa po pamäti a zabočiť pri tom správnom pníku je cesta len pre správneho dobrodruha.
Vystúpili sme na posledný kopec k najkrajšiemu výhľadu na Tatry, kde sme si dali prestávku, aby sme sa pokochali západom slnka. Výhľad sme nechali za sebou a pustili sme sa prebrodiť zelené paprade. Keď sme dorazili na miesto, zostávalo nám posledných pár lúčov denného svetla a tak sme si v okolí pozbierali drevo vhodné na oheň a keďže toto útulné útočisko bolo postavené s romantickým a praktickým krbom vo vnútri, mohli sme si domček krásne zohriať a zároveň si na ohni opiecť večeru. Vôňa sa šírila široko-ďaleko a nám sa po namáhavej ceste už skrúcali žalúdky a tiekli slinky.
Nad hlavami sa valili mraky, noc zosadla na koruny stromov, les sa ponoril do ticha kde len občas bolo počuť húkanie sovy či ševelenie listov a my sme si rozložili karimatky a spacáky a kým Vlk zaspal na mojich nohách, rozprávali sme sa pri poslednom tlejúcom polienku dlho do noci. Nie sme nároční na podmienky ubytovania. Stačí nám spacák, Vlk a milióny hviezd nad hlavou. Preto noc v hobiťom domčeku bol jeden z našich najkrajších zážitkov.

Zdieľaj tento príbeh

Komentáre Rozbaliť -
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *