O MNE

Svetlo je mojim pracovným nástrojom.

•Vďaka fotografii sa mi splnil sen. Počas štúdia žurnalistiky a práci v novinách som sa venovala reportážnej fotografii, no moja túžba robiť pozitívne naladenú prácu ma priviedla k umeleckej fotografii, ktorej sa venujem od roku 2015. Fotila som už od detstva na „filmové jednorázovky“, no až v dospelom veku som si uvedomila, že mi fotografia dala zmysel života.

• Ku svojej práci pristupujem fotožurnalisticky, aby som pre vás zachytila skutočnú atmosféru. Snažím sa pracovať s prirodzeným svetlom a zachytiť vaše autentické emócie a využiť živé farby. Chcem, aby výsledkom bola fotografia so skutočnou dušou. Aj preto veľmi rada fotím v prírode, napríklad počas prechádzky. Snažím sa byť len nenápadný pozorovateľ, aby páry alebo rodiny mali možnosť venovať sa sebe navzájom, hrať sa, blázniť sa a prejavovať si nehu. Kombinujem dokumentárne zábery s portrétmi, vďaka čomu rozprávam váš príbeh. Práve poznanie vášho príbehu, vašej osobitosti, všetkého, čo máte radi mi pomáha zachytiť na fotografiách vašu dušu. Fotenie nemá byť pre vás stresujúce, bolo by skvelé, keby bolo skôr zážitkom.

• Chcela som robiť pozitívne naladenú prácu, nie len pre mňa, ale aj pre ľudí, s ktorými spolupracujem. Vďaka týmto momentom som svedkom vašej lásky, som pozorovateľom vzniku novej rodiny a života, vidím vyrastať vaše deti a čiastočne sa stávam členom vašej rodiny. To je skutočne nádherné životné poslanie.

• Ak vás zaujala moja práca, budem rada, ak sa mi ozvete.

info@liapaugsch.com